„Telewizory” - pawilon handlowy, al. J. Piłsudskiego 29

Rok 1964, z racji obchodów XX-lecia Polski Ludowej, obfitował w szereg nowych inwestycji w mieście. Jedną z nich był - wybudowany w oparciu o projekt białostockiego architekta Michała Bałasza - pawilon handlowy Zakładu Usług Radiotechnicznych i Telewizyjnych.Budynek zamknął od strony ówczesnej al. 1-go Maja (ob. al. J. Piłsudskiego) nieco wyższą pierzeję ul. Marchlewskiego (ob. Pałacowa).

Obiekt o wysokości trzech kondygnacji, wykonany w konstrukcji żelbetowego szkieletu, z cofniętym względem lica elewacji parterem, zyskał w znacznej części przeszklenie ścian osłonowych, uzupełnione elementami prefabrykowanymi. Obecnie w budynku mieszczą się sklep spożywczy „Market" oraz klub „Mesa".