Hala klubu sportowego „Jagiellonia” (ob. nieistniejąca), ul. Jurowiecka

Była to pierwsza w historii Białegostoku duża hala sportowa, wybudowana według projektu inż. Kazimierza Dygi, znanego białostockiego sportowca - bramkarza pierwszego powojennego składu miejscowej drużyny piłkarskiej. Oddana została do użytku w grudniu 1952 r.

Jej gospodarzem stał się białostocki klub „Budowlani Białystok", który później przekształcił się w klub piłkarski „Jagiellonia". W sąsiedztwie hali, w roku 1962 r. zrealizowano stadion im. Janusza Kusocińskiego. Otwarcie stadionu uświetniło spotkanie młodzieżówek Rumunii i Polski, w składzie której występował późniejszy znakomity polski piłkarz Włodzimierz Lubański. W hali obok najważniejszych imprez sportowych odbywały się też często koncerty muzyczne. Grały tu takie zespoły, jak Republika, Maanam, VOX, czy Shakin Stevens. Po zmianach ustrojowych, jakie miały miejsce w Polsce po 1989 r., obok dotychczasowych funkcji, obiekt wykorzystywany był również do celów handlowych. W listopadzie 2008 r. hala oraz stadion zostały rozebrane pod budowę galerii handlowej, która do dnia dzisiejszego nie powstała. Nowoczesny wygląd hali z białymi elewacjami, przeprutymi wysokimi otworami okiennymi, wyróżniał się wówczas na tle ceglanej i drewnianej zabudowy ul. Jurowieckiej. Bryła budynku posiadała bazylikowy układ, a jej główna hala była nakryta odcinkowym w przekroju dachem i poprzedzona szerszymi skrzydłami, z wejściem na osi z głębokim pulpitowym zadaszeniem. Do jej bocznych elewacji przylegały prostokątne, zamknięte półokrągło ryzality klatek schodowych i gospodarcze aneksy.