Kamienica Bełdowskich, ul. Mickiewicza 11

Wzniesiona w latach 1933-1934 według projektu arch. Rudolfa Macury na zlecenie dra Stanisława Bełdowskiego, znanego w okresie międzywojennym białostockiego lekarza, ordynatora szpitala zakaźnego. Do kamienicy, pierwotnie przeznaczonej przede wszystkim na cele mieszkalne, przylega pawilon handlowo – usługowy.

W latach 1934-1937 jedno z mieszkań w budynku wynajmował wraz z rodziną ostatni przedwojenny prezydent miasta Seweryn Nowakowski. Po 1999 r. obiekt stał się własnością obecnych właścicieli i poddany został gruntownym pracom remontowym i adaptacyjnym na potrzeby restauracji. Pierwotnie, za kamienicą roztaczał się duży ogród, którego fotografie zachowały się w zbiorach obecnego właściciela.